Armi Parviaiselle Aivoliitto ry:n kultainen ansiomerkki

26.5.2019

Kuva Arja Mankinen

Yhdistyksemme pitkäaikaiselle puheenjohtajalle Armi Parviaiselle on myönnetty Aivoliitto ry:n kultainen ansiomerkki. Ansiomerkin luovutti Aivoliiton toiminnanjohtaja Tiina Viljanen ja hallintopäällikkö Kirsi Haanperä (taustalla) järjestöpäivillä 25.5.2019.

Armi on tehnyt vapaaehtoistyötä itseään säästelemättä  jäsentemme, yhdistyksemme ja Aivoliiton hyväksi. Hän on toiminut yhdistyksemme puheenjohtajana vuodesta 2003 sekä Aivoliiton liittovaltuustossa vuodesta 2007. Hän on luonut tukevan pohjan yhdistyksen jäsenille suunnattuun toimintaan. Ystävän kuvaus "Armi sinä olet kuin sateenvarjo, joka kerää jäsenet suojaansa" kuvaa enemmän kuin hyvin Armin huolenpitoa yhdistyksemme jäsenistä. 

Kuvassa taustalla alueemme Aivoliitto ry:n  järjestösuunnittelija Risto Lappalainen. "Risto on ollut Aivoliitossa aina".  Myös hänelle myönnettiin kultainen ansiomerkki.

Onnea!!